North Dakota State FFA Contest
Mar 20, 2017
Livestock Judging

Overall


Data pager
Data pager
12
 197 items in 2 pages
IDStName (click to view)Team NameScoreRankEtc
Data pager
Data pager
12
 197 items in 2 pages
11-0 ND PEYTON SUNDSBAK Des Lacs Burlington HS5241Gold
75-0 ND KYLEE MYERS Lisbon5232Gold
75-0 ND ZACH BEAR Lisbon5173Gold
113-0 ND CALEB HAUCK Oakes / Sargent Central5164Gold
6-0 ND KAITLYN PETERSON Bismarck FFA5155Gold
1097-0 ND SIERRA ELLINGSON MANDAN (Non Competitive Team)5136Gold
22-0 ND LAMAE TURK Jamestown5136Gold
89-0 ND BETHANY KELLER Harvey5058Gold
52-0 ND BRADYN LACHENMEIER Kidder County5009Gold
44-0 ND CONNER KAELBERER New Salem5009Gold
75-0 ND SIDNEY ANDERSON Lisbon5009Gold
31-0 ND SHELBY FAUL Mc Clusky5009Gold
70-0 ND RICHARD HARNISCH Hebron49913Gold
84-0 ND MADELIEN NICHOLS Carrington49913Gold
122-0 ND HALEY FILIPEK Wilton49815Gold
44-0 ND JAKE SANDERS New Salem49716Gold
67-0 ND LANE BACHMEIER TGU-Granville49716Gold
70-0 ND ZANE WORONIECKI Hebron49618Gold
84-0 ND CHAYLA KUSS Carrington49519Gold
3-0 ND FLETCHER HENNESSY Berthold49320Gold
18-0 ND EMILY KLEIN Garrison49320Gold
55-0 ND RHEA LAIB Turtle Lake Mercer49222Gold
27-0 ND REED WENDEL Lamoure HS David Lloyd49023Gold
89-0 ND CORY SCHMALTZ Harvey48824Gold
13-0 ND AVERY ROTH Grant County HS48824Gold
34-0 ND CIERRA DOCKTER Medina48824Gold
50-0 ND ABBY VOLK Rugby48727Gold
103-0 ND SAM POLAND SOUTH HEART48628Gold
107-0 ND ABBI STEEKE Scranton48529Gold
55-0 ND SOPHIE SPARROW Turtle Lake Mercer48430Gold
27-0 ND ROSE WENDEL Lamoure HS David Lloyd48331Gold
103-0 ND MARISSA TUHY SOUTH HEART48331Gold
37-0 ND JAYD NOVAK Minot48233Gold
127-0 ND JACY HAUGE Flasher FFA48233Gold
34-0 ND ASHLEY WOLFF Medina48233Gold
52-0 ND SHAYE KOESTER Kidder County48136Gold
62-0 ND CHASE BADER Wishek48136Gold
39-0 ND GRACE SOLEMSAAS Mohall48136Gold
70-1 ND KANE UNRUH Hebron48039Gold
103-0 ND KYLE KOSTELECKY SOUTH HEART48039Gold
20-0 ND TUCKER ELLINGSON Hettinger48039Gold
54-0 ND GRACIE WAGNER Towner HS Schultz47942Silver
75-0 ND KENDRA MYERS Lisbon47942Silver
13-0 ND EVAN FRIESZ Grant County HS47942Silver
37-0 ND JACOB SCHERESKY Minot47645Silver
55-0 ND RYELEIGH LAIB Turtle Lake Mercer47546Silver
67-0 ND CALEB CROSS TGU-Granville47447Silver
2-0 ND MCKENZIE VOLK Golden Valley County FFA47447Silver
37-0 ND REGAN HARTWIG Minot47349Silver
81-0 ND JACOB KLAUDT Beulah47150Silver
27-0 ND MOLLIE ROBBINS Lamoure HS David Lloyd47150Silver
119-0 ND ALEX HUBER Edgeley Public School47052Silver
81-0 ND NATE BURGE Beulah46953Silver
113-0 ND CALLI HAUCK Oakes / Sargent Central46953Silver
37-0 ND ABBY LESTER Minot46953Silver
122-0 ND TAYLOR BERGQUIST Wilton46953Silver
41-0 ND BREANNA JOHNSON Napoleon46953Silver
51-0 ND CHASE HUELLE Stanley46953Silver
113-0 ND ERICH SCHEFFERT Oakes / Sargent Central46953Silver
44-0 ND BROOKE KUNZ New Salem46860Silver
52-0 ND MICHELLE FITTERER Kidder County46761Silver
20-0 ND MACK BUCKMIER Hettinger46662Silver
24-0 ND RACHEL VOIGT Killdeer46563Silver
70-0 ND TAIZALEE GLASS Hebron46563Silver
1097-0 ND ALLISON SMITH MANDAN (Non Competitive Team)46563Silver
89-0 ND BETHANY ANDERSON Harvey46466Silver
24-0 ND KAMRE BOLTZ Killdeer46367Silver
103-0 ND TAYLOR DOWNING SOUTH HEART46268Silver
25-0 ND ZACH KVAMME Kindred46268Silver
81-0 ND ROBERT FITTERER Beulah46170Silver
84-0 ND MATHIAS KUBAL Carrington46170Silver
24-0 ND IRIS DUKART Killdeer46170Silver
52-0 ND MADELYN SCHMIDT Kidder County46073Silver
46-0 ND LANE BELL Park River45874Silver
31-0 ND CARSON HOUSER Mc Clusky45775Silver
44-0 ND JESS SANDERS New Salem45775Silver
67-0 ND TRISTAN MCMAHON TGU-Granville45775Silver
54-0 ND KATIE CARGO Towner HS Schultz45678Silver
2-0 ND BRANNON DAVIDSON Golden Valley County FFA45678Silver
122-0 ND MORGYN MILLER Wilton45678Silver
89-0 ND MORGAN PEDERSEN Harvey45678Silver
13-0 ND BRYCE MUTSCHELKNAU Grant County HS45678Silver
34-0 ND DALTON DOCKTER Medina45583Silver
54-0 ND KAITLYN METZGERR Towner HS Schultz45583Silver
67-0 ND GRACE BACHMEIER TGU-Granville45583Silver
97-0 ND TYREL CLARYS Mandan High School -45486Silver
84-0 ND SEAN NICHOLS Carrington45486Silver
41-0 ND KOURTNEY BITZ Napoleon45486Silver
67-0 ND ALLISON CROSS TGU-Granville45486Silver
62-0 ND KELLI GROPPER Wishek45486Silver
41-0 ND PAYTON FEIST Napoleon45486Silver
62-0 ND CAYLEE WALTH Wishek45486Silver
2-0 ND JARED WOJAHN Golden Valley County FFA45393Bronze
60-0 ND CAUY HARTEL Watford City45393Bronze
44-0 ND JOLIE SANDERS New Salem45295Bronze
81-0 ND KARLEE SAILER Beulah45096Bronze
62-0 ND TY BUCHHOLZ Wishek45096Bronze
84-0 ND ADDIE URNESS Carrington44898Bronze
60-0 ND JAMESY BELCOURT Watford City44898Bronze
37-0 ND ALYSSA HAMAN Minot44898Bronze

JC24: Friday, September 22, 2017